Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”

Zadanie jest realizowane w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020.

Wartość zadania: 13.585.772,83 zł

Finasowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 9.407.732,85 zł

Finasowanie z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego 1.874.567,78 zł.

Zakres zadania obejmuje:

  • modernizację sterowania oświetleniem roboczym i obwodami nieregulowanymi oraz wymiana aparatów oświetleniowych technologicznie przestarzałych
  • nagłośnienie sceny głównej i sceny kameralnej oraz zakup bezprzewodowych urządzeń radiowych
  • zakup instrumentów muzycznych
  • przebudowę systemu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej
  • remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych, zascenia i magazynu dekoracji wysokich
  • zakup sceny obrotowej
  • zakup słuchawek dla osób niedosłyszących
  • W trybie przetargu nieograniczonego na Zakup profesjonalnych instrumentów muzycznych dla Opery Nova w Bydgoszczy do realizacji poszczególnych części w marcu 2017 r.wybrano oferty, o czym szerzej informujemy w Biuletynie Informacji Publicznej

Wybrano ofertę w trybie przetargu nieograniczonego na remont podłóg sceny, kieszeni scenicznych, zascenia i magazynu dekoracji, o czym szerzej informujemy w Biuletynie Informacji Publicznej.
 

Projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

W związku z realizacją projektu pn. „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, przekazujemy informację dotyczącą funkcjonowania mechanizmu zgłaszania nieprawidłowości lub nadużyć finansowych w związku z realizacją projektu. 

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko stworzyła narzędzie do zgłaszania nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych z POIiŚ. W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

lub

Za pośrednictwem tych mechanizmów należy zgłaszać podejrzenia nieprawidłowości, które dotyczą przedstawicieli instytucji wdrażających Program lub podmiotów realizujących projekty. Celem stworzenia takiego mechanizmu jest wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz zapewnienie najwyższych standardów realizacji projektów.

Jednocześnie informujemy, że nie będą podejmowane działania odwetowe wobec pracowników Opery, wykonawców jak również innych osób powiązanych z realizowanym Projektem, które skorzystały z wyżej wskazanego mechanizmu i w dobrej wierze przekazały informację o możliwości wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

miesiąc 01, rok 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013