Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Operetka Johanna Straussa "Baron cygański".

Plakat Michała Batorego

Na pięć przedstawień tego tytułu (od 23 do 28 listopada br.) możemy zaproponować „wejściówki” na miejsca stojące po 35 zł. Zbliża się 66.spektakl , licząc od premiery, która 7.lat temu podbiła serca widzów.

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas,  rolę tytułową wykonywać będą kolejno Łukasz Załęski i Janusz Ratajczak , partię Saffi śpiewać będą: Iwona Socha, Gabriela Kamińska i Magdalena Polkowska. W postać Żupana wcielą się: Ryszard Smęda i Przemysław Rezner, a w Arsenę Julia Iwaszkiewicz.

Repertuar Opery Nova na najbliższe miesiące

Koncert "Wypatrują gwiazdy..."

Wkrótce strona www w nowej odsłonie

Wkrótce zaprosimy  na stronę internetową Opery Nova w nowej szacie graficznej.  Mamy nadzieję,że spodoba się Państwu. Cekawi będziemy opinii !

***

Szekspir w bydgoskiej Operze

We foyer pokazujemy afisze, zdjęcia, plakaty, rekwizyty, artykuły prasowe  dotyczące przedstawień:

  • „Romeo i Julia” – balet Sergiusza Prokofiewa (1962 r., choreografia Rajmund Sobiesiak, kierownictwo muzyczne Zdzisław Bytnar)
  • „Wesołe kumoszki z Windsoru” opera komiczna Otto Nicolaia (1985 r., reżyseria Ryszard Pietruski,     kierownictwo muzyczne Zbigniew Staniszewski)
  • „Romeo i Julia” – balet Sergiusza Prokofiewa ( 1987 r., choreografia Przemysław Śliwa)
  • „Otello” opera Giuseppe Verdiego wystawiona w 1989 r.( reżyseria Sławomir Żerdzicki,  kierownictwo muzyczne Zygmunt Rychert)
  • „Sen nocy letniej” balet do muzyki Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego ( 2011 r., choreografia Karol Urbański, kierownictwo  muzyczne Jerzy Wołosiuk)
  • „Falstaff” opera Giuseppe Verdiego, premiera 21 .10.2017 r. Reżyseria Maciej Prus, kierownictwo muzyczne Piotr Wajrak

Uprzejmie dziękujemy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy za wypożyczenie na wystawę interesujących wydań dzieł Szekspira.

W bieżącym sezonie artystycznym zapowiadamy  kolejną premierę „ szekspirowską ”: balet „Romeo i Julia” zainauguruje XXV Bydgoski Festiwal Operowy 21 kwietnia 2018 r.

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

miesiąc 01, rok 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013